Serdecznie zapraszamy do udziału w drugiej edycji krajowej naukowej konferencji użytkowników infrastruktury badawczej PRACE-LAB, PRACE-LAB2 oraz Krajowego Magazynu Danych (KMD) – DataComp2023 – AI, HPC and Big Data Analysis for Grand Challenges. DataComp to największe wydarzenie w Polsce zrzeszające zarówno użytkowników, jak i dostawców zaawansowanych usług obliczeniowych.

To wyjątkowe wydarzenie umożliwiające prezentację dorobku naukowego powstałego z pomocą największych infrastruktur w kraju, wymianę doświadczeń, przedstawienie własnych rozwiązań w obszarze nauki i gospodarki oraz poznanie od podszewki funkcjonowania zaawansowanych systemów obliczeniowych.

Konferencja poświęcona jest obszarom aplikacyjnym, które do realizacji swoich celów wymagają nowoczesnych usług i infrastruktur badawczych IT: HPC (High Performance Computing), chmurowych i danych oraz wspomagających technologii AI, analityki dużych ilości danych:
· obliczenia naukowe,
· rozwiązania i technologie w gospodarce,
· sztuczna inteligencja, uczenie maszynowe w badaniach naukowych,
· analityka dużych ilości danych, repozytoria,
· inżynieria danych,
· przetwarzanie chmurowe, HPC, kwantowe w obszarze wielkich wyzwań,
· cyberbezpieczeństwo w ochronie danych i obliczeń,
· wykorzystanie technologii IoT, przetwarzania brzegowego i HPC w rozwiązaniach AI,
· nowe rozwiązania wykorzystujące – ChatGPT, predykcję w analizie danych.

Gospodarzem drugiej edycji jest Centrum Informatyczne Trójmiejskiej Akademickiej Sieci Komputerowej (CI TASK). Konferencja odbędzie się w Gdańsku w dniach 19-20 września na terenie nowo powstałego kompleksu CK STOS – jednego z najnowocześniejszych centrów informatycznych w tej części Europy, w sercu którego znajduje się zespół wyspecjalizowanych serwerowni.

Po konferencji planowana jest publikacja artykułów w kwartalniku CI TASK. Wszystkich zainteresowanych prezentacją swoich badań zapraszamy do zgłaszania referatów.
Więcej informacji na stronie konferencji: https://datacomputing.pl.