Po wakacyjnym odpoczynku wrzesień upłynął na intensywnej promocji projektu PRACE-LAB na odbywającej się co dwa lata międzynarodowej konferencji PPAM.

XIV edycja konferencji PPAM organizowana była tym razem w Gdańsku, a gospodarzem wydarzenia była Politechnika Gdańska – jeden z członków projektu PRACE-LAB. Na dedykowanej tematyce obliczeń równoległych i rozproszonych konferencji znalazły się rollupy promocyjne projektu, ulotki oraz kierownik projektu, z którym można było zamienić kilka słów o tym co obecnie dzieje się w projekcie oraz jakie wsparcie może zaoferować uczestnikom konferencji PPAM.

Tegoroczna edycja konferencji PPAM 2022 obejmowała zagadnienia z zakresu obliczeń równoległych i rozproszonych, w tym teorii i aplikacji, a także matematyki stosowanej. Koncentrowała się m.in. na modelach, algorytmach i narzędziach programowych, które ułatwiają wydajne i wygodne korzystanie z nowoczesnych równoległych i rozproszonych architektur obliczeniowych, a także na aplikacjach na dużą skalę, w tym problemach ze sztuczną inteligencją i uczeniem maszynowym.